* *

با حضور دکتر الواني سومين نشست تخصصي مرکز برگزار شد
تحولات قرن حاضر و آثار آن بر مديريت دولتي

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش مدیریت دولتی: در ادامه سلسله نشست های تخصصی،  سومین  نشست علمی -تخصصی در سال جاری با عنوان «تحولات قرن حاضر و آثار آن بر مدیریت دولتی» و با سخنرانی جناب دکتر سیدمهدی الوانی (پدر علم مدیریت دولتی ایران) در روز دوشنبه مورخ ۲۳ خرداد ماه  از ساعت 10:00 الی 12:00 به صورت برخط (آنلاین) از طریق سامانه آموزشهای الکترونیکی مرکز برگزار گردید.

در این نشست که با حضور سرکار خانم دکتر سهرابی رئیس محترم مرکز و معاونین ایشان و جمعی از مدیران و کارکنان مرکز  در سالن ولایت مرکز آموزش مدیریت دولتی بصورت حضوری و  بیش از 1000 نفر از مدیران ، کارکنان و دانشجویان به بصورت آنلاین برگزار و همراهی می شد؛ دکتر الوانی سخنان خود را با بیان تغییر و تحولات پرشتاب دنیای کنونی آغاز نمود و اثر این وقایع را بر مدیریت دولتی مهم دانست. تغییر سیاست ها، دگرگونی جامعه، تفاوت در نوع اندیشه ها، ظهور فناوری های جدید همه و همه بر انسان ها تاثیر گذارند. ایشان محور اصلی بحث خود را بر آثار این تحولات متمرکز نمود و نقش مدیران به عنوان کارگزاران بخش عمومی در مواجهه با این تحولات را نقشی تاثیر گذار و با اهمیت برشمرد.
پدر علم مدیریت دولتی ایران، انقلاب اطلاعات و ارتباطات را یکی از مهمترین و اثرگذارترین اتفاقات عصر حاضر عنوان نمودند و گفتند: دولتها به سوی دولت الکترونیک قدم برداشته اند که این خود موجب افزایش سرعت و شفافیت شده است. هوش مصنوعی، اینترنت بازرگانی، اینترنت اشیا همه مواردی هستند که بر دولت ها و مدیریت دولتی تاثیر می گذارند.
دکتر الوانی در بخشی دیگر از سخنانش، آثار مهم این فناوری ها (فناوری های نوین) و مشخصا «شفافیت» را مطرح ساخت و افزود: همین فناوری های نوین بیانگر ورود شفافیت به سازمان ها است. دنیا به مثابه یک آیینه خانه شده است و یک نوع «باخبری» اتفاق افتاده است. لذا بهترین استراتژی برای مدیران صداقت است.
دکتر سید مهدی الوانی خاطر نشان کردند که استفاده از تکنولوژی نباید موجب فراموشی انسانیت شود.  این چهره ماندگار مدیریت دولتی در ادامه،  امر حرفه ای شدن مدیریت که حاصل آمیختگی اخلاق و شغل است را حائز اهمیت دانست و بر وجود و ایجاد نظام مدیریت تاکید کردند.
در پایان با بیان تمثیلی از هراکلیتوس فیلسوف تاریک، جهان و انسان را امری در حال تغییر و گذرا معرفی و انسان را در حال شدن مطرح کردند و مجددا بر لزوم مد نظر قرار دادن انسانیت در کنار استفاده از تکنولوژی های نوین تاکید ورزیدند


-------------------------------------
نظرات

درج نظر درج نظر

آخرین اخبار آخرین اخبار