* *

برگزاري نشست تخصصي «درآمدهاي نفتي از توهم تا واقعيت»

به گزارش روابط عمومي مرکز آموزش مديريت دولتي: در ادامه سلسله نشست‌هاي تخصصي، دومين نشست تخصصي در سال جاري با توجه به اهميت موضوع و نقش مهمي که نفت در قدرت اقتصادي و سياسي و پيشبرد برنامه‌هاي توسعه‌اي کشور دارد با عنوان «درآمدهاي نفتي از توهم تا واقعيت» و با سخنراني دکتر محمدحسن قديري ‌ابيانه سفير سابق جمهوري اسلامي ايران در مکزيک، گواتمالا، بليز و استراليا در روز چهارشنبه 18 خردادماه از ساعت 10 الي 12 به صورت برخط (آنلاين) از طريق سامانه آموزش‌هاي الکترونيکي مرکز برگزار گرديد.
دکتر قديري ابيانه در اين نشست سخنانش را با توضيحاتي دربارۀ منابع و ذخاير ارزشمند کشور و درآمد حاصل از آنها آغاز نمود و ضمن مقايسه ايران و برخي از کشورهاي جهان، تصور مردم از درآمدهاي نفتي را تصوري نادرست دانست و مصرف درآمدهاي نفتي را براي اشتغال‌زايي، افزايش سرمايه و توليد ثروت جزو اولويت‌ها برشمردند. ايشان با ارائه آمار و ارقام و مثال‌هاي متعدد از درآمدهاي نفتي و ساير منابع مالي کشور، بر لزوم آگاهي و آشنايي بيشتر مردم با اندازه‌هاي واقعي ثروت و دارايي‌هاي کشور تأکيد کردند.
وي درآمد را عامل وابسته به توليد ناخالص ملي دانست و خاطر نشان کرد ميزان حقوق و رفاهيات مردم در گرو درآمد سرانه کشور است.
دکتر قديري ابيانه نقش دستگاه هاي مختلف در آگاه سازي مردم را مهم خواندند و با اشاره   به اهميت مسئوليت پذيري بيان داشتند: مفهوم انقلابي گري ، مسئوليت پذيري و آگاه بخشي در جامعه است.

 


-------------------------------------
نظرات

درج نظر درج نظر

آخرین اخبار آخرین اخبار