* *

پيام تبريک رياست مرکز آموزش مديريت دولتي به مناسبت اعياد شعبانيه
بسم الله الرحمن الرحيم

قال رسول الله(ص): إنّ لِرَبِّکُم في أيّامِ دَهرِکُم نَفَحاتٍ، فَتَعَرَّضُوا لَهُ لَعَلَّهُ أن يُصِيبَکُم نَفحَةٌ مِنها فلا تَشقَونَ بَعدَها أبدا
«همانا از سوي پروردگار شما در طول عمرتان نسيمهايي ميوزد ، پس خود را در معرض آنها قرار دهيد، باشد که نسيمي از آن نفحات به شما بوزد و زآن پس هرگز به شقاوت نيفتيد.»

ماه مبارک شعبان، زمان مقدسي است که در آن نوازشهاي الهي و تحولهاي معنوي ميتواند محقق گردد. ميلاد امام حسين(ع)، حضرت ابوالفضل(ع) و امام زين العابدين(ع)، تجلي گاه شهادت، وفاداري و عبادت است و به مثابه نردباني است، که بر ماه شعبان تکيه دارد و ميتواند انسان را به اوج تعالي هاي اخلاقي برساند. به همين سبب است که همواره در ادبيات ديني ما، تأکيد بر پاسداشت زمانهاي مقدس صورت گرفته و پس از پيروزي انقلاب اسلامي نيز شعائر و مناسک ماههاي مقدس، بويژه شعبان المعظم، همواره از جانب حکومت و ملت مورد اهتمام و التزام بوده است.

مقام معظم رهبري(مدظله العالي) همواره مردم و مسئولان را به اغتنام فرصتهاي اين ماه پرعظمت سفارش نموده اند و در سخنراني هاي معظم له، ذکر خاطرهاي از مرحوم امام(ره) آمده است که در ميان تماميِ ادعيه، بسيار دلبسته مناجات شعبانيه بوده اند و اين حکايت از فضيلت اين ماه و اعياد آن مي نمايد. دين، حاکميت و فرهنگ ما، بر پايه همين مقدسات شکل گرفته است و راه رستگاري و فلاح نيز، مشروط به قدم نهادن در همين صراط است. ايران اسلامي در اين دوران تاريخي، بيش از هر زمان، نيازمند معارف معنوي ماه شعبان و ديگر ماه هاي مقدسه است و رجاء واثق دارم که ملت و مسئولان در اين امر عظيم موفق و سربلند باشند.
اينجانب اين اعياد متبرکه و همچنين روز پاسدار و جانباز را، به محضر مقدس حضرت موعود(عجل الله تعالي فرجه الشريف) و ملت مسلمان ايران و مديران و کارمندان نظام اداري کشور، به ويژه همکارانم در مرکز آموزش مديريت دولتي تبريک عرض مي نمايم و توفيقات روزافزون و تأييدات الهي را براي همگان آرزومندم.

                                           شهلا سهرابي
                                            رييس مرکز آموزش مديريت دولتي


-------------------------------------
نظرات

درج نظر درج نظر

آخرین اخبار آخرین اخبار