* *

يازدهمين برنامه از سلسله نشست هاي تخصصي "ارايه تجارب مديران" در مرکز آموزش مديريت دولتي برگزار شد

يازدهمبن جلسه از سلسله نشست های تخصصی ارائه  تجارب مدیران در سال ١٣٩٨ روز شنبه مورخ ٩٨/٦/٩ از ساعت ١٢-١٠ با سخنرانی خانم دكتر نسرين  سلطانخواه معاون سابق علمي و فناوري رييس جمهور، در مرکز آموزش مدیریت دولتی برگزارشد.

در این نشست که با حضور مدیران ارشد و میانی دستگاه های اجرایی برگزارشد، خانم دكتر سلطانخواه ضمن بیان تجارب خود در حوزه های مختلف اجرایی، پیام های مدیریتی به شرح زیر نیز ارائه نمودند:

 

- زکات تجربه ثبت و نشر آن است تا دیگران هم بتوانند از آن استفاده کنند.

- در شرایط خاص با وجود موانع نیز با فکر و برنامه ریزی درست می توان با کمترین میزان اصلاحات و تغییرات بیشترین نتیجه را گرفت.

-تبدیل نگاه تک لایه به توسعه علم و فناوری به نگاه چند لایه به توسعه علم و فناوری، می تواند بخشی از مشکلات امروز در توسعه علم و فناوری، صنعت و اشتغال ر ا حل نماید.

- سلسله مراتب نظام اداری نباید عاملی باشد که مدیران فقط نقش صدور فرمان اجرا را صادر کنند و خود به فرایندها، دستورالعمل‌ها و قوانین تسلط نداشته باشند، مدیر باید از همه کارشناس تر و مسلط تر به موضوع باشد؛ در غیر این صورت به جای اینکه اداره کند، توسط دیگران اداره خواهد شد.

- در مورد مسئله فرار مغزها ما باید ببینیم آنها چرا رفتن را انتخاب می کنند؟

چه گزینه های بهتری در آنجا برای آنها وجود دارد؟

چه عوامل کششی در خارج و چه عوامل رانشی در داخل وجود دارد؟

سعی کنیم عوامل کششی در آنجا را در داخل فراهم کنیم و عوامل رانشی داخل را از بین ببریم.

- در مورد مسئله اشتغال باید در داخل کشور سعی کنیم تا قله های علم و دانش را ایجاد کنیم و پروژه های بزرگی مثل ماهواره و انرژی هسته ای را ایجاد کنیم، در همه جای دنیا ابرپروژه هایی را تعریف می کنند، تا هر کس چه از لحاظ علمی و چه از لحاظ مالی بتواند در آن پروژه ها حضور داشته باشد و فرصت های سرمایه گذاری و تولید دانش را افزایش دهد .

تبدیل ایده به ثروت با تمرکز بر فن آوری های نوین نیاز به زیرساخت ها و بسته های حمایتی دارد که در صورت تحقق، نخبگان از کشور خارج نخواهند شد.

شابان ذکر است علاوه بر شرکت کنندگان حضوری تعداد ٢٥ استان نیز به صورت برخط  و از طریق وبینار از مباحث این نشست بهره برداری نمودند.


-------------------------------------
نظرات

درج نظر درج نظر

آخرین اخبار آخرین اخبار