* *

همزمان با هفته دولت و روز کارمند در مرکز آموزش مديريت دولتي برگزار شد
نشست ارزيابي فعاليت مرکز در اولين دهه بعد از انقلاب

 

همزمان با هفته دولت و در روز کارمند (دوشنبه مورخ 98/6/4) جلسه ای با حضور اولین روسای مرکز بعد از انقلاب اسلامي، خانم دکتر احمدی پور ریاست فعلی مرکز و معاونین و مدیران برگزار شد.

در ابتدای این نشست ریاست مرکز ضمن تبریک هفته دولت و ابراز خرسندی از حضور آقایان دکتر هاشمی و دکتر ساعتچی از مدیران بلافصل بعد از انقلاب اسلامي مرکز، هدف این نشست را بررسی روند تاریخی و کیفیت فعالیت های مرکز در ادوار مختلف بیان نموده و همینطور بهره گیری از تجارب مدیریتی این بزرگان در فضاهای بعد از انقلاب با توجه به تغییرات ایجاد شده در نهادهای اداری و سیاسی کشور را در ادامه مسیر فعالیت های مرکز مفید و موثر دانستند.

در ادامه جلسه آقای دکتر محمد هاشمی که اولین رییس مرکز بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بودند به بیان سوابق و تجارب مدیریتی خود در دوران تصدی این پست پرداخته و وضعیت آموزش و سبک مدیریت در فضای التهابی بعد از انقلاب را مورد بررسی قرار دادند و به مشکلات و موانعی که در روند فعالیت مرکز ایجاد شده بود اشاره داشتند و دلیل تداوم فعالیت و حیات مرکز را نیز منطقی بودن اداره آن بیان داشتند. ایشان تاکید نمودند که در تصدی پست های مدیریتی باید نظام شایستگی مورد توجه قرار گیرد و همچنین مرکز می بایست در ساماندهی تشکیلات و بهبود سیستم اداری کشور گام موثری بردارد که نیازمند زمان می باشد.

سپس دکتر ساعتچی در خصوص فرایند انتصاب خود به عنوان ریاست مرکز و پیشینه فعالیت های علمی و اجرایی خود توضیحاتی ارائه نمودند و اشاره داشتند از طریق آموزش می توان بهره وری یک سازمان را به حد بهینه رساند و آموزش های ارائه شده به کارکنان باید نظام مند، هدفمند و بومی باشد؛ برای دستیابی به این مهم باید قبل از برپایی دوره های آموزشی تجزیه و تحلیل های لازم در خصوص مشاغل شرکت کنندگان صورت پذیرفته و بر اساس نیازسنجی لازم عناوین دوره های آموزشی تعیین شود و این آموزش ها برای اینکه اثر گذار باشند باید استمرار داشته و در اولویت بر نامه های یک سازمان قرار گیرد.

ایشان در خصوص نیازسنجی  آموزش مدیران بعد از انقلاب بیان نمودند؛ با توجه به مشکلات و تغییراتی که در نهادهای اداری کشور اتفاق افتاد، مهاجرت نخبگان، کمبود بودجه، در اولویت نبودن موضوع آموزش در سازمان و پرداختن به تاثیرات حادث شده از انقلاب باعث شد که آموزش کارکنان و مدیران به صورت مطلوب در این دوره صورت نگیرد.

در ادامه خانم دکتر احمدی پور ریاست مرکز ضمن جمع بندی مطالب بیان داشتند؛ فعالیت مرکز باید در هر مقطع و متناسب با اقتضائات زمان و فضای عمومی حاکم در آن دوران سنجیده شود و باید به این موضوع توجه داشت که خطاهای مدیریتی هزینه های گزافی می تواند برای کشور داشته باشد که از عدم هزینه در بخش آموزش منتج خواهد شد.

در پایان این نشست به منظور تکریم از این عزیزان تقدیرنامه ای توسط  ریاست مرکز به ایشان اهدا شد.


First First First First First First First First First First First
-------------------------------------
نظرات

درج نظر درج نظر

آخرین اخبار آخرین اخبار