* *

‎رئيس سازمان اداري و استخدامي کشور در مراسم پنجاهمين سالگرد تأسيس مرکز آموزش مديريت دولتي مطرح کرد: ‎
توانمندسازي مديران دولت و تربيت مديران راهبردي آينده بايد به‌صورت ويژه در دستور کار مرکز باشد

مهندس جمشيد انصاري در مراسم پنجاهمین سالگرد تاسیس مرکز که روز سه شنبه 18 تیرماه برگزار شد؛ به بيان اهميت و جايگاه مركز آموزش مديريت در عرصه مديريت كشور پرداخت و گفت: مركز آموزش مديريت دولتي كه امروز به مناسبت آغاز پنجاهمين سال فعاليت آن چنين مراسمي ترتيب داده شده است، مجموعه ناشناخته‌اي در نظام مديريت كشور نبوده و خوشبختانه از مجموعه‌هايي است كه بخش قابل توجهي از فعاليت ثمربخش خود را طي سال‌هاي پس از پيروزي انقلاب به يادگار گذاشته است. تشكيل مركز و فعاليت‌هايي كه تا زمان پيروزي انقلاب داشته است نيز اقداماتي در راستاي خدمت به نظام اداري كشور بوده‌اند كه نتايج مفيد و موثري از آنان باقي مانده است؛ اما پس از پيروزي انقلاب اسلامي، مديريت كشور دوره‌هايي را تجربه كرده كه بخش مهمي از آن با نام و عملكرد مركز آموزش مديريت دولتي گره خورده و عجين شده است.

وي ادامه داد: امثال بنده و آقاي چيت‌چيان كه در مديريت اجرايي دستگاه‌هاي دولتي پس از انقلاب حضور بيشتري داشته‌ايم، به خاطر مي‌آوريم كه پس از پيروزي انقلاب، براي يك مدت طولاني، عنصر انقلابي‌بودن و پايبندي به اصول و آرمان‌هاي انقلاب مؤلفه اصلي در گزينش مديران كشور بود؛ اما پس از سال‌هاي اوليه انقلاب و به‌ويژه پس از دوران دفاع مقدس، اين ضرورت در سطح مديريت عالي كشور احساس و تقويت شد كه مديراني كه تعهد و پايبندي بايسته‌اي به آرمان‌هاي انقلاب دارند، اگر به دانش و اصول علمي مديريت مجهز نباشند، انتظار كارآمدي از آنان چندان انتظار معقولي نيست و اين تفكر كه مديران ما بايد به دانش روز مديريت و مهارت‌هاي تخصصي آن مجهز شوند، از نيمه دوم دهه ۶۰ به‌تدريج در نظام مديريت كشور شكل گرفت كه اين اتفاق با نقش‌آفريني مجدد مركز آموزش مديريت دولتي در عرصه نظام اداري كشور هم‌زمان شد.

رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور با اشاره به نظام آموزش عالي كشور و توسعه آموزش‌هاي مديريت در سال‌هاي اواخر دهه ۶۰، بيان داشت: در آن سال‌ها، به‌غير از چند دانشگاه كه رشته‌هاي مديريت دولتي و مديريت بازرگاني در آن‌ها تدريس مي‌شد، آن‌گونه كه امروز شاهد توسعه رشته مديريت با گرايش‌هاي مختلف در كشور هستيم، نبود. حتي اگر مديران دولت مي‌خواستند در مجموعه آموزش عالي خود را به دانش روز مديريت مجهز كنند، امكان و ظرفيت لازم وجود نداشت.

وي افزود: مركز آموزش مديريت دولتي در آن سال‌ها و به‌ويژه در طول دهه هفتاد، اين مسئوليت بزرگ را بر عهده گرفت تا كار آشنانمودن مديران كشور با دانش روز مديريت و ارتقاي توان‌مندي‌هاي تخصصي آنان را به عنوان يك مأموريت سازماني ذيل سازمان امور اداري و استخدامي در دستور كار خود قرار دهد. اين اتفاق از سطح تهران آغاز و براي توسعه آن شعب منطقه‌اي شكل گرفت، مثلاً در تبريز براي منطقه شمال‌غرب مركزي را ايجاد كرديم، در اصفهان براي منطقه مركزي، و اين امر به حدي توسعه يافت كه در نيمه دوم دهه هفتاد، تقريباً در تمامي استان‌هاي كشور شعب مركز آموزش مديريت دولتي يكي از مراكز مؤثر آموزش عالي استان تلقي مي‌شد. بخش قابل توجهي از مديران، دانش مديريت روز را در اين مراكز كسب كردند؛ وضعيت متفاوت امروز در عرصه مديريت كشور نسبت به گذشته، مرهون اهتمام و تلاش مركز، استادان و مسئولان ادوار مختلف آن است.

مهندس انصاري در ادامه با اشاره به تغيير ساختار دو دستگاه ستادي اصلي كشور؛ يعني تجميع و ادغام سازمان اداري و استخدامي كشور و سازمان برنامه و بودجه كشور، بيان داشت: از ابتداي برنامه سوم ما شاهد ساختار جديدي در مديريت ستادي دستگاه‌هاي اجرايي كشور بوديم. به نظر مي‌رسد برخي از تصميم‌هايي كه ذيل آن تصميم گرفته شد، به‌گونه‌اي اجرا نشد كه روند موفقيت‌آميز توسعه مديريت در كشور دنبال شود؛ از جمله آن تصميمها كه خوب اجرا نشد، وضعيتي بود كه در مركز آموزش مديريت دولتي در نيمه دوم دهه هشتاد شاهد بوديم كه در واقع امر مهم آموزش و آماده‌سازي مديران سبك انگاشته شد و قابليت‌هاي اين مركز روزبه‌روز تحليل رفت، به‌صورتي كه در اوايل دهه ۹۰ اين مركز به‌عنوان مركزي كه بتواند وظايف و مأموريت‌هاي خود را به‌درستي محقق كند، شناخته نمي‌شد.

معاون رئيس‌جمهوري ادامه داد: يك دهه افول و حضيض را در اين مركز شاهد بوديم كه مشابه اين افت‌وخيزها در همه سازمان‌ها اتفاق مي‌افتد، اما برخي از آنان، فراتر از سازمان تأثيرگذار است و آن‌چه در مركز آموزش مديريت دولتي اتفاق افتاد، بيش از مركز بر ارتقاي سطح مديريت كشور تأثير منفي گذاشت، مديريت كشور كه نياز به مراقبت و توسعه مستمر تخصص و مهارت داشت، از يك مركز قوي كه بتواند مديريت اين امر خطير را عهده‌دار شود، محروم و اين نقش در پرتو مسائلي مانند كوچك‌سازي دولت، مغفول واقع شد.

وي با بيان اين‌كه دو سال قبل نيز بر اين نكته تأكيد كرده است، تصريح كرد: امروز مجدداً بر اين نكته تأكيد مي‌كنم كه پنجاه‌سالگي تأسيس و فعاليت مركز آموزش مديريت دولتي بايد نقطه عطفي در حيات مركز براي بازگشت به ضرورت‌ها و اقتضائاتي باشد كه براي مديريت كشور وجود دارد و ما بتوانيم با تقويت اين مركز هم راهبردي جديد و هم نقش موثرتري در عرصه توسعه مديريت براي مركز در بخش نظام اداري كشور، بازتعريف كنيم.

رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور در ادامه اظهار داشت: اگر بخواهم دو مأموريت مشخص براي مركز در دوره جديد بيان كنم، يك، پرداختن به وظيفه و مأموريت اصلي، روشن و ذاتي مركز، يعني توسعه دانش تخصصي مديران دولت و توانمندسازي آنان، و دوم، در دستور كار قراردادن راهبردي جديد و مؤثر براي تربيت مديران راهبردي آينده كشور در سطوح مديران ارشد است.

وي افزود: مديران آينده كشور اگر بنا باشد به رويه سنتي تربيت شوند، از دانش روز كمتر بهره خواهند برد اما اگر برنامه منسجمي براي شناسايي و تربيت آنان جهت تصدي مسئوليت‌هاي اجرايي در دستور كار خود قرار دهيم، مي‌توانيم آينده‌اي مطمئن‌تر را براي كشور متصور شويم.

مهندس انصاري ضمن اداي احترام به تلاش‌ها و قدرداني از زحمات كارشناسان و مديران مركز آموزش مديريت دولتي در دوره‌هاي گذشته و حال حاضر، نسبت به ثمربخشي اين تلاش‌ها با به‌كارگيري رويكردي جديد، ابراز اميدواري كرد.

 


-------------------------------------
نظرات

درج نظر درج نظر

آخرین اخبار آخرین اخبار