* *

در مرکز آموزش مديريت دولتي برگزار شد؛
اولين ميزگرد تخصصي «نقش آموزش در بهره وري»

 

اولین میزگرد تخصصی «نقش آموزش در بهره وری» با رویکرد جلوگیری از اقدامات پراکنده و سوق دادن دستگاهها به تفکر سیستمی در چرخه آموزش با مشارکت 4 دستگاه مرکز آموزش مدیریت دولتی، سازمان ملی بهره وری کشور، سازمان اداری و استخدامی کشور و سازمان مدیریت صنعتی، با هدف «توانمندسازی کارکنان و ارتقای بهره وری در بخش آموزش» و با حضور مدیران کل و مسئولان آموزش و پژوهش سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی کشور برگزار گردید.

این میزگرد تخصصی که نهم خرداد ماه سال 1397 در سالن ولایت مرکز آموزش مدیریت دولتی و با حضور سخنرانان سرکار خانم دکتر احمدی پور رییس مرکز، آقایان مهندس اولیاء رئیس محترم سازمان ملی بهره وری، دکتر صدری معاون محترم سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور و دکتر محمدی عضو محترم هیأت مدیره سازمان مدیریت صنعتی برگزار گردید، محورهای اصلی «نقش آموزش در بهره وری» مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دکتر احمدی پور رییس مرکز « نقش چرخه آموزش در افزایش بهره وری در نظام اداری» را بسیار مهم خواند و «نیروی انسانی» را مهمترین و اساسی ترین عامل سرمایه گذاری جهت افزایش بهره وری  مطرح نمود.

سپس جناب آقای دکتر محمدی به بیان پنج سیاست کلی تعیین شده برای بهبود بهره وری در کشور (مطرح شده در سند ملی فرابخشی ارتقای بهره وری) پرداخته و اجزای راهبرد جامع حرکت بهره وری را برای مخاطبان ترسیم نمود.

در ادامه جناب آقای دکتر صدری، بهره وری را حاصل عوامل مختلف ساختار سازمانی، منابع غیر انسانی، موقعیت استراتژیک و فرآیند انسانی توصیف و بر نقش «توانمندسازی» نیروی انسانی تاکید نمود.

در پایان جناب آقای مهندس اولیاء به تشریح برنامه ها و سیاستهای سازمان بهره وری در رابطه با مسائل مبتلا به آموزش پرداخته و راهکارهایی را در خصوص استفاده از ظرفیتها و توانمندسازی دستگاههای اجرایی در راستای ارتقای آموزش‌های بهره وری مطرح نمود.

این نشست تخصصی به صورت وبینار نیز برگزار گردید، مدیران و کارکنان آموزش و بهره وری در 27 استان کشور بطور همزمان در برنامه حضور داشته و در زمان اختصاص یافته به «پرسش و پاسخ»، سوالات خود را مطرح و از سوی سخنرانان پاسخ مربوطه را دریافت نمودند.

با توجه به اهمیت آموزش در بهره وری و همچنین علاقمندی مخاطبین این حوزه، مرکز آموزش مدیریت دولتی در نظر دارد این میزگرد را به صورت سلسله برنامه های ماهانه در ماههای آتی برگزار نماید.

در این راستا، مرکز آموزش مدیریت دولتی تمهیدات لازم جهت بهره مندی از تجربیات عملی مفید سایر سازمانها در زمینه آموزش و بهره وری و انتقال آن به مدیران کشور را فراهم خواهد نمود.

 

 


First First First First First First First First First First First First First First First First First First
-------------------------------------
نظرات

درج نظر درج نظر

آخرین اخبار آخرین اخبار