* *

پيام رييس مرکز آموزش مديريت دولتي به مناسبت فرارسيدن عيد مبعث
بسم الله الرحمن الرحيم
فَبِمَا رَحْمَةٍ مِنَ اللَّهِ لِنْتَ لَهُمْ وَلَوْ کُنْتَ فَظًّا غَلِيظَ الْقَلْبِ لَانْفَضُّوا مِنْ حَوْلِکَ فَاعْفُ عَنْهُمْ وَاسْتَغْفِرْ لَهُمْ وَشَاوِرْهُمْ فِي الْأَمْرِ فَإِذَا عَزَمْتَ فَتَوَکَّلْ عَلَي اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ يُحِبُّ الْمُتَوَکِّلِينَ (آل عمران، 159)
به لطف رحمت الهي با مردم نرمخويي کردي، و اگر درشت‏خوي و سختدل بودي بي‏شک از پيرامون تو پراکنده مي‏شدند، پس از ايشان درگذر و برايشان آمرزش بخواه و در کار با آنان مشورت کن، و چون عزمت را جزم کردي بر خداوند توکل کن، که خدا اهل توکل را دوست دارد.

بيست و هفتم ماه رجب، روز مبعث حضرت رسول الله(ص) است. در آن لحظه ي مقدس، ديني در نهايت تکامل، نازل شد و پيامبري در کمال رحمت، مبعوث گشت. اين اتفاق عظيم، جز براي آن نبود که جان و جهان آدميان، مملو از درخشش هاي اخلاقي و معنوي شود و به همين سبب آن حضرت فرمود: «انَّما بُعِثتُ لِاُتَمّمَ مَکارِمَ الاَخلاق». همه مسلمين بويژه جامعه ي شيعي کشورمان، وارثِ اين ميراث جميل هستند و بايد به سبب اين بهره مندي، همواره شاکر خداوند باشيم. طلوع اسلام و بعثت پيامبر خاتم(ص)، در حقيقت، ظهور جامع ترين دستورالعمل زندگي در تمام ابعادش، در عالم انساني است. قرآن و آيين احمدي، در حکمت، حکومت، شريعت و اخلاق، تمام آنچه که بايسته و شايسته است را با انسان ها در ميان نهاده است و انقلاب اسلامي ايران، با هدف پياده کردن تمام آن ارزش ها، نظام مستبدانه پهلوي را برانداخت و مستقر گشت.
جهد و تلاش ملت شهيدپرور ايران براي احياي تمامي آن فضيلت ها، مصداق تام و تمام شکرگزاري بعثت حضرت محمد(ص) و درخشش اسلام در هستي است و از خداوند مسئلت دارم که در اين امر خطير، ما را در ميان اهل توفيق قرار دهد و روز محشر، در پيشگاه خداوند و پيامبر رحمت سربلند باشيم.
اينجانب اين عيد بزرگ را به محضر مقدس حضرت قائم(عجل الله تعالي فرجه الشريف) و مقام معظم رهبري(مد ظله العالي) و همه هموطنان، مديران و کارمندان نظام اداري کشور، به ويژه همکارانم در مرکز آموزش مديريت دولتي تبريک عرض مي نمايم و سلامت و سعادت و موفقيت را براي همگان آرزومندم.

                                                شهلا سهرابي
                                            رييس مرکز آموزش مديريت دولتي


-------------------------------------
نظرات

درج نظر درج نظر

آخرین اخبار آخرین اخبار