* *

قول مساعد رئيس سازمان اداري و استخدامي براي تقديم لايحه ساماندهي کارکنان دولت به مجلس
برگزاري نشست کميسيون اجتماعي مجلس شوراي اسلامي با حضور دکتر ميثم لطيفي
نشست کميسيون اجتماعي مجلس شوراي اسلامي امروز (سه شنبه، ۲۳ شهريورماه) با حضور دکتر ميثم لطيفي، معاون رئيس‌جمهوري و رئيس سازمان اداري و استخدامي کشوري به منظور بررسي طرح ساماندهي کارکنان دولت برگزار شد.
به گزارش روابط‌عمومي سازمان اداري و استخدامي کشور به نقل از خبرگزاري خانه ملت، دکتر ميثم لطيفي رئيس سازمان اداري و استخدامي کشوري ضمن ابلاغ مراتب تشکر رئيس‌جمهور از مجلس گفت: يکي از موضوعاتي که رئيس‌جمهور در جلسه هيئت دولت بر آن تأکيد کرد اين بود که اعضاي هيئت دولت حتماً ارتباطشان را با نمايندگان مجلس بيشتر کنند و ما اين را وظيفه خود مي‌دانيم که به اين مهم بپردازيم.
وي ادامه داد: ما هر قدر در تدوين قانون دقت نظر کارشناسي بيشتري داشته باشيم باعث مي‌شود در روند اجرا از سردرگمي خارج شويم چرا که اگر ريل‌‌گذاري به درستي صورت گيرد روند اجرا تسريع خواهد شد.
رئيس سازمان اداري و استخدامي کشور عنوان کرد: دولت در حوزه اصلاح نظام اداري ۶ برنامه تا اين مرحله دارد و بيش از اين نيزپيش خواهيم رفت و اين در حالي است که تاکنون دو برنامه تحولي در اين حوزه در دهه‌هاي ۸۰ و ۹۰ داشته‌ايم که ثمره آن‌ها اين بوده که امروز با افزايش نيروي انساني نسبت به ۲۰ سال گذشته مواجه هستيم بنابراين بايد راه ديگري پيدا کنيم.
لطيفي يادآور شد: شما بايد در مواردي به ما کمک کنيد از جمله اينکه يکي از مهمترين مسائل در اين حوزه اين است که آمار و اطلاعات دقيقي از وضعيت اداري وجود ندارد چرا که دستگاه‌هاي دولتي آماري در اين زمينه ارائه ندادند، از سوي ديگر ما بايد ماده ۲۹ را براي شفافيت احياء کنيم برعکس اينکه دولت قبل مخالف آن بود.
وي افزود: ما سامانه‌هاي متعددي در سازمان اداري و استخدامي کشور داريم که بايد ساماندهي شوند ضمن اينکه يکي از مشکلات در اين حوزه اين است که حقوق در حکم کارگزيني درج مي‌شود اما مزايا و فوق‌العاده‌ها در آن مندرج نيست.
رئيس سازمان اداري و استخدامي کشور با اشاره به ديگر مشکلي که در اين حوزه با آن مواجه هستند، خاطر نشان کرد: يکي ديگر از مباحثي که بايد مورد توجه قرار گيرد ساختاردهي و بازمهندسي معماري دولت است و اين درحالي است که در ابتداي سال ۸۰، ۸۰ شوراي عالي و کميسيون وجود داشت که در برنامه تحول تأکيد شد بايد کاهش پيدا کند اما در شرايط کنوني با بيش از ۱۱۷ شورا و کميسيون مواجه هستيم که بخشي از آن به دليل بي‌اطلاعي ايجاد شده است کما اينکه پيشنهاد شده بود شوراي عالي حکمراني داده ايجاد شود  که ما گفتيم شوراي عالي فضاي مجازي همين وظيفه را برعهده دارد اما دولت قبل آن را تعطيل کرده بود که بايد احياء شود بنابراين تعدد شورا و کميسيون در دولت يکي از چالش‌هاي کنوني است.
دکتر لطيفي افزود: مبارزه با فساد به صورت ساختاري يکي ديگر از مسائلي است که بايد مورد توجه قرار گيرد، همچنين توجه به معيشت کارکنان از اهميت بسزايي برخوردار است کما اينکه در مورد وضعيت حقوق فرهنگيان که يکي از مظلومترين اقشار هستند به اين مهم پرداختيم ضمن اينکه اين تکليفي است که رهبر معظم انقلاب تعيين فرمودند و به اين مهم اشاره کردند کاري کنيد عدالت ايجاد شود و فاصله حقوق‌ها کاهش يابد بنابراين ما موظفم سياست‌هاي ايشان را که مبتني بر انديشه‌هاي اسلامي است، اجرا کنيم.
وي افزود: در حوزه حقوق و دستمزد، حاکميت اسلامي بايد حقوق و مزايا را براي آحاد مردم در سطح عفاف و کفاف ايجاد کند که زندگي مردم به شکل مطلوبي پيش برود، همچنين بايد به ارتقاء سطح رفاه مردم نيز توجه کنيم.
رئيس سازمان اداري و استخدامي کشور با بيان اينکه ارتباط با نهادهاي تصميم‌گير همچون مجلس، انجمن‌هاي علمي و نخبگان و استفاده از کمک آنها براي رفع مشکلات اين حوزه از برنامه‌هاي جديد اين سازمان است، عنوان کرد: سياست‌هاي کنوني دولت برخلاف دولت گذشته در جهت حرکت انقلابي براي کمک به مردم است ضمن اينکه بايد به اين نکته اشاره کنيم که ادراک عدالت در نظام اداري مخدوش است و خروج از اين معضل يکي از دغدغه هاي کنوني ما است.
دکتر لطيفي با بيان اينکه به عنوان معاون رئيس‌جمهور قول مي‌دهد کل بدنه کارشناسي اين سازمان را در جهت رفع تبعيض‌ها در حوزه نظام اداري و استخدامي در اختيار مجلس قرار دهد، يادآور شد: ما و نمايندگان در يک جهت براي رفع مشکلات مردم حرکت مي‌کنيم و همگي روحيه جهادي داريم بنابراين سعي مي‌کنيم اين موضوع را نيز مجاهدانه پيگيري کنيم ضمن اينکه از مجلس مي‌خواهيم از هفته آينده چارچوبي را در جهت ساماندهي کارکنان دولت براي ما تعيين کند و متعهد مي‌شوم از فردا کارگروهي را براي تدوين لايحه در اين زمينه تشکيل دهم و بعد از ۴۵ روز آن را تقديم مجلس کنم.

-------------------------------------
نظرات

درج نظر درج نظر

آخرین اخبار آخرین اخبار