* *

استاندار اردبيل در نهمين نشست ارايه تجارب مديران:
مهمترين ويژگي يک استاندار سعه صدر است
تهران - ايرنا - استاندار سابق اردبيل با اشاره به اهميت جايگاه مديران و داشتن تسلط به قوانين و مقررات، اعتماد به کارکنان و افزايش مهارت‌هاي هوش هيجاني گفت: براي مثال مهمترين ويژگي يک استاندار تعامل و سعه صدر است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از مرکز آموزش مدیریت دولتی، مجید خدابخش در نهمین نشست‌ برخط ارائه تجارب مدیران در سال 1399 که به منظور انتقال دانش و تجربه به مدیران دستگاه‌های اجرایی، از طریق فضای مجازی برگزار شد، افزود: استاندار مسئول برقراری و حفظ نظم و امنیت استان است.ولی مهمترین ویژگی یک استاندار تعامل و سعه صدر است.

وی ادامه داد:هدایت و تشکیل مرتب جلسات شورای تأمین استان ونظارت برحسن اجرای مصوبات آن، پیش بینی و پیشگیری معضلات امنیتی استان، تعیین و تدوین اولویت ها و سیاست‌های امنیتی و همچنین تعیین حدود وظایف و اختیارات امنیتی کلیه دستگاه‌های اجرایی استان در چهارچوب وظایف قانونی یک استاندار محسوب می شود.

استاندار سابق آذربایجان شرقی و اردبیل با اشاره به نحوه انتصاب استانداران و نگاهی که مردم به استاندار دارند، بیان کرد: پس از انقلاب استاندار با امضای وزیر کشور منصوب می شود. از این جهت، استاندار نماینده قوه مجریه است.

وی اضافه کرد: با این حال نگاه مردم به استاندار، نگاهی کلی و فراگیر است که نه تنها نماینده دولت، بلکه باید برای همه مشکلات و مصائب استان در همه زمینه‌ها، مشگل گشاو پاسخگو باشد.

خدابخش با تاکید بر اولویت های توسعه منطقه ای ابراز داشت: بهره گیری از ظرفیت ها و مزیت های استانی سبب شد که مشکلات استان اردبیل (همچون نرخ بالای بیکاری به دلیل نبود شرایط مناسب کار، مهاجرت نخبگان و نیروی کارِ خوب) را با توجه و تمرکز بر ویژگی های استانی، از جمله مرزی بودن، وجود زمین های حاصلخیز، ظرفیت گردشگری، زون های معدنی و نیز سرمایه انسانی کارآمد رفع سازیم.

وی ضمن تأکید بر بسط اقدامات مؤثر در توسعه منطقه ای گفت: در حوزه مرزی بودن استان، نه تنها پیشنهاد ایجاد منطقه آزاد مطرح شد بلکه با رایزنی با جمهوری آذربایجان، پل مشترکی بر رود ارس ساخته و شبکه ریلی میان دو کشور ایجاد و بندر خشک نیز افتتاح شد.

استاندار سابق آذربایجان شرقی با اشاره به اقدام‌ها صورت گرفته در حوزه گردشگری خاطرنشان کرد: با بهره گیری از ظرفیت آبِ گرمِ سرعین به توسعه گردشگری و هتل سازی پرداختیم. برای فعال سازی هتل ها باید گردشگر جمع می کردیم. به همین دلیل با ایجاد مسابقات ورزشی در سطح آسیایی و جهانی تلاش کردیم تا زمینه ساز توسعه استان شویم.

وی ادامه داد: از جمله برگزاری مسابقه بین المللی والیبال زیر 23 سال در اردبیل یک نمونه بارز از این اقدامات است که سالن مسابقه زیر نظر و با استانداردهای فدارسیون والیبال آسیا ساخته شد و خوشبختانه در آن سال جوانان اردبیلی، قهرمان شدند.

استاندار سابق اردبیل افزود: تورگردانی، احداث پل معلق مشکین شهر، آب درمانی مشکین شهر و احداث پل شیشه ای از دیگر جاذبه های گردشگری استان بود که به حول قوۀ الهی و با همیاری و مشارکت چشمگیر مردم و بخش خصوصی به ثمر نشست.

خدابخش به عوامل بازدارنده پیشرفت در استان اشاره کرد و ابراز داشت: چند عامل کلیدی دیگر از جمله دور بودن از مرکز، بالا بودن قیمت حامل های انرژی، سود بالای بانکی و هزینه بالای تولید، باعث کاهش جذب سرمایه و سرمایه گذار در مناطق مرزی می شود که باید برای آنها راه حل ارائه کرد. از جمله ایجاد صندوق توسعه استانی، ایجاد منطقه آزاد، کاهش سود بانکی و معافیت از مالیات را برای ترغیب سرمایه گذار به وجود آورد تا شاهد توسعه همه جانبه استان های مرزی باشیم.

استاندار سابق آذربایجان شرقی با اشاره به علت موفقیت خود در مدیریت استان بیان کرد:داشتن تعامل مناسب با وزارتخانه ها، سازمان ها و نهادها، ارتباط مؤثر و تعامل با افراد ذی نفوذ در استان، برگزاری جلسات متناوب با تمام رؤسای سازمان ها و نهادهای استانی، برگزاری جلسات فرهنگی با حضور اقشار گوناگون جامعه به ویژه دانشگاهیان، حوزویان و نخبگان استانی به منظور حل مشکلات و پیشبرد برنامه های استان جهت تصمیم گیری، تفویض اختیار به مدیران و اعتماد به کارکنان به ویژه به بانوان و انتصاب آنان در پست های حساس و استراتژیک، از جمله این تصمیمات موفقیت آمیز بوده است.

خدابخش به برخی اقدامات خلاقانه و نوآورانه خود در زمان تصدی استانداری اشاره کرد و گفت: ایجاد بندر خشک، برگزاری مسابقات بین المللی والیبال، احداث کشتارگاه مجهز با توجه به استانداردهای لازم جهت صادرات به کشور روسیه، توسعه صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی، ایجاد شهرک‌های صنعتی خصوصی و احداث پارک فناوری را می‌توان از جمله این اقدامات خلاقانه ذکر کرد.

وی با بیان توصیه‌هایی به مدیران جوان گفت: تسلط به قوانین و مقررات و دستورالعمل ها، داشتن شرح صدر، اعتماد به کارکنان و افزایش مهارت های هوش هیجانی مواردی است که یک مدیر جوان باید مدنظر خود قرار دهد.


-------------------------------------
نظرات

درج نظر درج نظر

آخرین اخبار آخرین اخبار