* *

در مرکز آموزش مديريت دولتي برگزار شد
نشست تخصصي"راهبردهاي توسعه نظام آموزش کارکنان دولت"

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش مدیریت دولتی؛ نشست تخصصي "راهبردهاي توسعه نظام آموزش کارکنان دولت" صبح روز چهارشنبه 6 آذرماه جاری از ساعت 8/30 تا 12/30 در سالن ولایت مرکز برگزار شد.

در این نشست که با حضورجمع کثیری از  مدیران ارشد و میانی دستگاه های اجرایی برگزار شد، آقایان دکتر حمید رحیمیان عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی و دکتر صدرالدین صدری معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور در دو محور اصلی "بررسی آسیب ها و مشکلات فعلی نظام آموزش کارکنان" و "راهبردهای توسعه نظام آموزش و منابع انسانی در سازمانها" سخنرانی نمودند.

دکتر صدری سخنران اول این نشست سخنان خود را با تاکید بر این موضوع آغاز نمود که سازمان‌هاي امروزي در مواجه با عدم قطعیت های آینده و پيروز شدن بر آنها و قرار گرفتن در جرگه سازمان های پیشرو، بايد داراي مزيت رقابتي پايدار باشند. ایشان در ادامه با بیان ویژگی ها و ارزش های سازمانی موجد مزیت رقابتی پایدار، نظام توسعه منابع انسانی را سرچشمه زنجیره ارزش آفرین برای ایجاد مزیت رقابتی سازمان ها بیان نمودند.

تغییر پارادایم از آموزش منابع انسانی به مدیریت یادگیری یکی از راهبردهای ارائه شده برای توسعه منابع انسانی و اثر بخش بودن آموزش ها بیان شد و تحصیل گری (تدارک فرصت یادگیری)، واگذاری مسئولیت یادگیری به سازمان، سنجیده و هوشمندانه عمل کردن با توجه به مقتضیات، ایجاد روابط غیر رسمی به جای روابط رسمی را از الزامات رسیدن به این نوع آموزش مطرح نمودند.

در ادامه نشست دکتر رحیمیان با اشاره به این نکته که بزرگترین مشکل راهبردی در آموزش، مساله فرهنگ و نوع نگرش می باشد، راهبرد اصلی برای توفیق در حوزه آموزش کارکنان را تحول فرهنگ ملی و سازمانی  دانست و چنین بیان داشت که سازمان های دولتی باید راهبرد گذار از آموزش به یادگیری را به واقعیت دریابند و پیاده کنند.

رحیمیان افزود؛ امروزه آموزش و توسعه منابع انسانی رایج ترین رویکردهای مورد استفاده برای بهبود عملکرد در سازمان ها هستند، اما مؤثرترین رویکردها برای بهبود عملکرد نیستند. مؤثرترین رویکرد، "عملکرد و یادگیری محیط کار" است و این یادگیری از دستاوردهای پرطرفدار اخیر در امر آموزش کارکنان است .

در پایان نشست و در بخش پرسش و پاسخ سوالات شرکت کنندگان توسط اساتید پاسخ داده شد.

شایان ذکر است امکان بهره مندی ازاین نشست برای همکاران استانی از طریق وبینار فراهم گردید و 30 استان در این نشست حضور فعال داشتند.

 

درآمدی راهبردی بر نظام آموزش و توسعه منابع انسانی(دکتر صدری)

راهبردهای توسعه آموزش کارکنان دولت (دکتر رحیمیان)


First First First First First First First First
-------------------------------------
نظرات

درج نظر درج نظر

آخرین اخبار آخرین اخبار