* *

با حضور معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان اداري واستخدامي کشور برگزار شد
دومين گردهمايي مديران مراکز آموزش و پژوهش هاي توسعه و آينده نگري استانها

دومين گردهمايي مديران مراكز آموزش و پژوهش هاي توسعه و آينده نگري استانها روز چهارشنبه ٩٧/١١/٣ به ميزباني مركز آموزش مديريت دولتي و با مشاركت سازمان اداري استخدامي ، سازمان برنامه و بودجه و سازمان ملي بهره وري برگزار شد

در این نشست كه به منظور بهره گيري از خرد جمعي، مديريت مشاركتي و ظرفيت سازي هاي نهادي و همچنين افزايش تعاملات سازماني تشكيل شد؛  ابتدا ریاست مرکز ضمن بیان راهبردهای آموزشی، پژوهشی و توسعه ای مرکز به شرح فعالیت های انجام شده در این راستا پرداختند و گزارشهای تفصیلی در این خصوص توسط معاونین و مشاوران ریاست مرکز برای مدعوین ارائه شد.

سپس دكتر سيد صدرالدين صدري، معاون سرمايه انساني سازمان اداري و استخدامي كشور به ارائه گزارشی با عنوان "مروری بر چالش های نظام اداری" پرداختند و با اشاره به چالش هاي اساسي پيش رو در امر آموزش كاركنان دولت از مديران آموزشي استان ها خواست از بخش غيردولتي نه بعنوان يك رقيب بلكه به عنوان يك ابزار براي افزايش ظرفيت خود استفاده كنند و در اين خصوص نقش حاكميتي خود را اعمال كنند. پس از آن نیز گزارشی با عنوان "لزوم نگرش مبتنی بر آینده درارتقای بهره وری" توسط آقای محمودی از سازمان ملی بهره وری ارائه شد. 

در ادامه این نشست که با حضور مهندس انصاری برگزار شد؛ ابتدا نماينده اي از استانها به بيان ديدگاه ها، مسايل و نقطه نظرات پرداخت؛ سپس آقای مهندس انصاری معاون ريس جمهور و رييس سازمان اداري و استخدامي ضمن بيان وضعيت آموزش كاركنان دولت، برنامه ريزي صحيح، اجرا، نظارت و بررسي مشكلات حوزه ستادي را از عوامل مهم كسب نتيجه مطلوب شمرده و ايجاد تغييرات جدي در محتوا و شيوه هاي مورد عمل اين حوزه را اساسي ترين مسله اي دانست كه بايد مورد توجه سازمان اداري استخدامي به عنوان متولي امر آموزش قرار گيرد.

مهندس انصاري در ادامه «فهم نادرست از ضرورت آموزش»، «انگيزه پايين كاركنان براي فراگيري» و «تامين منابع مالي» را سه مشكل عمده مديران دستگاه‌هاي اجرايي براي اجراي  برنامه‌هاي آموزشي دانست و ايجاد تغييرات در جذب و گزينش و همچنين اقدامات در حوزه فرهنگ سازماني را براي افزايش اثربخشي دوره ها موثر دانست.

شایان ذکر است با توجه به حضور مدیران استانی گزارشی درخصوص پیشرفت مراحل طراحی سیستم جامع آموزشی (مورد درخواست مراکز استانی) وهمچنین نحوه استقرار آن در استانها توسط خانم دکتر زینالی رئیس مرکز سیستم ها و فناوری اطلاعات سازمان برنامه و بودجه ارائه گردید.

در پایان این گردهمایی ریاست مرکزآموزش مدیریت دولتی ابراز امیدواری نمود تا با همکاری و  تعاملات بیشتر و با انجام پی گیریهای لازم مباحث مد نظر استانها جمع آوری و در اختیار مسئولین امر در سازمان اداری واستخدامی قرار گیرد.


First First First First First First First First First First First First
-------------------------------------
نظرات

درج نظر درج نظر

آخرین اخبار آخرین اخبار