* *

برگزاري دوره آموزشي «حقوق شهروندي در نظام اداري» ويژه مديران و معاونين گمرک جمهوري اسلامي ايران
دوره آموزشي «حقوق شهروندي در نظام اداري» ويژه مديران و معاونين گمرک جمهوري اسلامي ايران در روز پنج شنبه 1396/09/02 با حضور استاد سرکارخانم دکتر الهام امين‌زاده توسط مديريت آموزش هاي حرفه اي- تخصصي مرکز برگزار شد.

به‌منظور اجرایی نمودن تصویب نامه شماره 1127128 مورخ 1395/12/28 شورای عالی اداری و دستور ریاست محترم جمهوری به تمامی دستگاه­ها در خصوص آموزش‌های مربوط به حقوق شهروندی، دوره آموزشی «حقوق شهروندی در نظام اداری» با حضور استاد سرکار خانم دکتر الهام امین‌زاده برای مدیران و معاونین گمرک جمهوری اسلامی ایران در سالن آمفی تاتر مجموعه فرهنگی- آموزشی مهرآباد برگزار شد.

خانم دکتر الهام امین‌زاده «حقوق شهروندی» را در دایره گمرک معرفی نمودند و خاستگاه حقوق شهروندی را در قوانین بالادستی کشور برشمردند.

 همچنین ایشان در این دوره آموزشی از انتشار کتاب حقوق شهروندی خبر داد.

خانم دکتر الهام امین‌زاده یادآور شدند: قواعدی در کشور وجود دارد که رابطه قدرت و شهروندان را تنظیم می‌کند و این قواعد برای جلوگیری از تعرض به حقوق شهروندان تنظیم شده است، وی افزود:  با وجود قانون اساسی، حقوق عمومی و سایر قوانین بین‌المللی، حقوق شهروندی در منشور قوانین کشور جایگاه ویژه خود را دارد.

استاد امین‌زاده ادامه داد: این قوانین با یکدیگر هم‌پوشانی دارند اما هدف تمام آن‌ها محدود کردن قدرت حاکمیت است.

وی تأکید کرد: دولت موظف است که قوانین حقوق شهروندی را رعایت کند.

استاد الهام امین‌زاده سیاست‌ها و برنامه‌هایی که میان مسئولین نهادینه می‌شود را ابزار اجرای حقوق شهروندی دانست و گفت: حقوق شهروندی منشوری است که در هرم قانونی کشور به‌ترتیب پس از قانون اساسی در سند چشم‌انداز و همچنین سیاست‌های کلی نظام نیز قرار می­گیرد.

 


-------------------------------------
نظرات

درج نظر درج نظر

آخرین اخبار آخرین اخبار