* *

تقدير از دستگاههاي نمونه کشور در جشنواره شهيد رجايي

رئيس جمهور در سيزدهمين جشنواره شهيد رجايي، يكپارچگي ملت و مسوولان را باعث خنثي شدن همه توطئه ها دانست و تاكيد كرد: اگر ايثار شهيدان نبود، امروز از انقلاب و كشور چيزي باقي نبود.

به گزارش دفتر ریاست، روابط عمومی وهماهنگی امور استانها به نقل از روابط عمومی سازمان اداري و استخدامي كشور،حجت الاسلام والمسلمين دكتر حسن روحاني عصر چهارشنبه 8/6/96 در این جشنواره که با شعار توسعه و پيشرفت ايران اسلامي با تقويت وحدت و عزت ملي در سايه آزادي، امنيت و آرامش برگزار شد، گفت: رجايي و باهنر و بهشتي و مطهري شدن، آسان نيست؛ بايد براي ادامه راهشان از خدا مدد گرفت.

رئيس جمهور با گراميداشت روز نيايش و اعياد قربان و غدير اظهار اميدواري كرد تا ملت ايران از اين ايام پربركت، بتوانند به خوبي بهره‌مند شوند.

رئيس جمهور با بيان اينكه نامگذاري هفته دولت به نام شهيدان رجايي و باهنر بخاطر آن است كه ما به وظيفه خود بيشتر آگاه شويم، گفت: رجايي شدن، باهنر شدن، بهشتي‌ شدن و مطهري شدن، كار آساني نيست و ما در اين هفته بايد با اراده و از قلب خود از خداوند استمداد كنيم كه بتوانيم راه آن شهيدان را ادامه دهيم.

رئيس جمهور ضمن بيان خاطره‌اي از تلاش و پركاري شهيد رجايي در اوايل انقلاب، گفت: شهيد رجايي به ما آموخت كه جهادي كار كردن به معناي آن است كه تا كار هست بايد در محل خدمت بود و اين بسيار ارزشمند است و نشان مي‌دهد ما نبايد براي خدمت به مردم روز، شب و ساعت بشناسيم.

رئيس جمهور افزود: كاركنان دستگاه‌هاي اجرايي بايد به گونه‌اي باشند كه هر روز كه سر كار مي‌آيند جداي از وظيفه و كار معمول خود چند كار را براي آخرت خود انجام دهند.

رئيس جمهور با تاکید بر اصل ۲۶ و113 قانون اساسي مسئولیت اجرای تمام اصول قانون اساسی از جمله: امور برنامه، امور بودجه، امور اداري و امور استخدامي كل كشور مستقيماً بر عهده رئيس جمهور است  که این نیز مسئولیت سنگینی بشمار می رود.

دكتر روحاني با اشاره به ضرورت وضع مقررات و قوانين صحيح در دستگاه‌هاي اجرايي براي خدمت بيشتر به مردم، گفت: مردم نبايد براي انجام امور اداري خود تحقير شده و در ادارات به آنها توهين شود. اگر يك ثانيه از وقت مردم تلف شود همه ما در پيشگاه خداوند مسئول هستيم.                                             

رئيس جمهور با تأكيد بر ضرورت ساماندهي دولت الكترونيك به طور جامع در كشور، گفت: دولت الكترونيك به گونه‌اي است كه همه امور، توسط آن قابل بررسي و رسيدگي است و تا زماني كه دولت الكترونيك در كشور سامان پيدا نكند و شفافيت نباشد، ما دچار مشكل خواهيم بود.

دكتر روحاني با اشاره به ضرورت رفع نواقص از سيستم اداري و اجراي حقوق شهروندي در دستگاه‌هاي اجرايي، گفت: اساس حقوق شهروندي بر عدالت، احترام به مردم و يكسان ديدن همه مردم در برابر قانون است و سيستم اداري و دستگاه اجرايي ما بايد حقوق شهروندي را به درستي و به طور كامل اجرا كند.

رئيس جمهور اظهار داشت: حقوق شهروندي براي اين است كه به قوانين و مقررات احترام بگذاريم و مردم به واسطه آن احساس آزادي و آرامش كرده و عدالت به طور يكسان ميان همه مردم اجرا شود.

دكتر روحاني با بيان اينكه بايد سيستم نظارتي دقيقي را از طريق دولت الكترونيك طراحي كنيم، گفت: اين اقدام بايد از اولويت‌هاي مهم ما در دستگاه اجرايي باشد.

 دكتر روحاني انحصار را بزرگترين بلا براي بخش‌هاي مختلف كشور، برشمرد و گفت: بايد انحصار را شكسته و خدمات را رقابتي كرده و در اختيار مردم بگذاريم، چرا كه مردم بهتر، باكيفيت‌تر و ارزان‌تر كار كرده و امور را به انجام مي‌رساند.

رئيس جمهور تأكيد كرد: در جشنواره شهيد رجايي بايد در راستاي تحول سيستم اداري و انتخاب كارمندان و مديران بهتر در كشور و بكار گيري سيستم‌هاي دقيق‌تر و بروز برنامه‌ريزي كنيم، تا از آنهايي كه كار بهتري انجام مي‌دهند، بيشتر تقدير شود.

گفتنی است در این مراسم معاونین، مدیران و کارکنان مرکز آموزش مدیریت دولتی همگام و بطور گسترده ای در این مراسم شرکت نمودند.

همچنین پیش از سخنان رییس جمهور دستگاهها و وزارتخانه های برترکشور در دومحور شاخص های عمومی و اختصاصی معرفی و از آنان تقدیر بعمل آمد.


First First First First First First First First First First First First First First First First First First First First First First First
-------------------------------------
نظرات

درج نظر درج نظر

آخرین اخبار آخرین اخبار