* *

رهبر معظم انقلاب اسلامي سال ۱۳۹۸ را سال «رونق توليد» نامگذاري كردند؛
كليد حل مشكلات اقتصادي توسعه توليد ملي است

رهبر معظم انقلاب اسلامي در پيامي به‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۸ هجري شمسي، با تبريك عيد نوروز و ميلاد مسعود اميرمؤمنان حضرت علي عليه‌السلام به هم‌ميهنان عزيز و بويژه خانواده‌هاي معظم شهيدان و جانبازان، و با آرزوي سالي توأم با شادي، سعادت، سلامت جسمي و توفيقات روزافزون مادي و معنوي براي ملت ايران، سال جديد را سال «رونق توليد» نامگذاري كردند.
حضرت آيت الله خامنه‌اي در ارزيابي سال ۹۷، آن را سالي پُر ماجرا خواندند و خاطرنشان كردند: دشمنان در اين سال نقشه‌هاي زيادي براي ايران كشيده بودند، اما ملت ايران به معني واقعي خوش درخشيد و با صلابت و بصيرت و با همت جوانان، آن نقشه‌ها را خنثي كرد.
رهبر انقلاب اسلامي واكنش مردم به تحريمهاي شديد آمريكا و اروپا را در عرصه‌هاي سياسي و اقتصادي واكنشي محكم و مقتدرانه برشمردند و افزودند: در عرصه سياسي مظهر اين واكنش راهپيمايي عظيم ۲۲ بهمن و موضع‌گيري‌ها مردم در طول سال بود و در عرصه تقابل اقتصادي نيز با «افزايش ابتكارات علمي و فني»، «افزايش چشمگير شركتهاي دانش بنيان»، «افزايش توليدات زيربنايي و اساسيِ داخلي مانند افتتاح فازهاي متعدد گاز جنوب كشور و افتتاح پالايشگاه بزرگ بندرعباس»، ملت ايران توانست در مقابل دشمني و خباثت دشمنان، قدرت و هيبت و عظمت خود را نشان دهد و آبروي ملت و انقلاب و نظام جمهوري اسلامي افزايش پيدا كرد.
ايشان در ادامه مشكل اساسي كشور را همچنان مشكل اقتصادي دانستند و با اشاره به افزايش مشكلات معيشتي مردم در ماههاي اخير، گفتند: بخشي از اين مشكلات مربوط به مديريتهاي نارسا در زمينه مسائل اقتصادي است كه حتماً بايد جبران شود، البته برنامه‌ها و تدابيري انديشيده شده است كه اين تدابير بايد در طول سال جديد به ثمر بنشيند و مردم آثار آن را احساس كنند.
حضرت آيت الله خامنه‌اي با تأكيد مجدد بر اينكه اولويت و مسئله فوري و جدي كشور، مسئله اقتصاد است، از «كاهش ارزش پول ملي» «قدرت خريد مردم» و «كم‌كاري و يا تعطيل بعضي كارخانجات» به‌عنوان مشكلات مهم اقتصاد كشور ياد و تأكيد كردند: بر اساس مطالعه و همچنين نظرات كارشناسان، كليد حل همه اين مشكلات «توسعه توليد ملي» است.
رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به استقبال مردم از شعار سال ۹۷ يعني «حمايت از كالاي ايراني» و آثار مثبت آن، افزودند: امسال، مسئله محوري و اصلي، مسئله «توليد» است، زيرا اگر توليد جريان يابد، هم مشكلات معيشتي و اشتغال حل مي‌شود، هم موجب استغناي كشور از بيگانگان و دشمنان خواهد شد و حتي مي‌تواند مشكل ارزش پول ملي را تا حدود زيادي برطرف كند، بنابراين من شعار امسال را «رونق توليد» قرار دادم.
حضرت آيت الله خامنه‌اي همگان را به تلاش براي رونق توليد در كشور فراخواندند و ابراز اميدواري كردند با گسترش چشمگير و محسوس اين تلاش در طول سال، مشكل اقتصادي در مسير حل شدن قرار بگيرد.
ايشان با درود به ارواح مطهر امام راحل و شهيدان سرافراز، و با سلام به پيشگاه حضرت ولي‌عصر(عج)، دعاي آن بزرگوار و سعادت ملت ايران و همه ملتهايي كه نوروز را گرامي مي‌دارند، از خداوند متعال مسألت كردند.