نمایش محتوا نمایش محتوا

اجرای دوره های آموزشی و پژوهشی موبایلی

تلفن همراه بدون شک، مهم ترین ابزار تکنولوژیکی است که تمام مردم جهان از آن استفاده می کنند به طوریکه موسسه تحقیقاتی بیزینس مانیتور پیش‌بینی کرده است تا پایان سال 2017 تعداد مشترکان تلفن همراه ایران به 112 میلیون نفر با ضریب نفوذ 142 درصد برسد. دسترس پذیری تلفن های همراه و توسعه تکنولوژی های تلفن های همراه هوشمند باعث همه گیری این دستگاه ها شده است. رشد 270درصدی استفاده از تلفن همراه طی 5 سال گذشته نشان دهنده چشم اندازی از نسل نوین سیستم های نرم افزاری است که در آینده ای بسیار نزدیک تأثیرات بیش از پیش آن را در زمینه های مختلف نظیر آموزش، تجارت، پزشکی و ... خواهیم دید.

آموزش همراه یکی از جدیدترین فناوری های آموزشی مبتنی بر فناوری موبایل می باشد، در این آموزش نیز همانند آموزش الکترونیکی،  جدایی و فاصله میان مدرس و دانش پژوه وجود دارد اما این بار با استفاده از ابزارهای الکترونیکی همراه و با تکنولوژی ­هایی پیشرفته ­تر و بدون نیاز به اتصال فیزیکی و پیوسته به کابل­ های شبکه و از طریق ابزار سیار و قابل حملی همچون گوشی های هوشمند و تبلت ها.

نفوذ موبایل ها و تبلت ها در بین اکثر کارکنان سازمان ها، مرکز آموزش مدیریت دولتی را بر آن داشت که مدل آموزش همراه را(M-Learning) به عنوان روش جدید آموزش ارایه نماید. در این مدل آموزشی، کاربران می توانند پس از ثبت نام در دوره های منتخب، نام کاربری و رمز عبور دریافت و پس از نصب اپلیکشن بر روی گوشی همراه هوشمند یا تبلت ، وارد دوره های آموزشی شوند .

 دسترسی به فهرست عناوین دوره های آموزشی مبتنی بر موبایل 

ویژگی های آموزش همراه

  • امکان آموزش در هر نقطه در هر هر زمان
  • فراگیر بودن
  • امکان دسترسی به محتوای یادگیری بدون محدودیت دفعات
  • امکان تعامل گروهی
  • ارایه محتوای آموزشی تعاملی
  • فرصت یادگیری در هر زمان