ضرورت و اهمیت طرح اندیشه های نو در نظام اداری ضرورت و اهمیت طرح اندیشه های نو در نظام اداری

 سازمان ها در معنای وسیع کلمه از شالوده های اصلی اجتماع کنونی اند و مدیریت، مهم ترین عامل در حیات، رشد و بالندگی یا مرگ سازمان هاست. مدیران دستگاه ها، روند حرکت از وضع موجود به سوی وضعیت مطلوب را هدایت می کنند و در هر لحظه برای ایجاد چشم انداز و آینده ای بهتر در تلاشند.

ما درجهانی زندگی می کنیم که از ویژگی های عمده مدیریتی آن تغییرات سریع و غیر قابل پیش بینی بودن آن است. در چنین شرایطی سیستم های علمی، فناوری و نیز نظام اداری کشور بایستی آمادگی لازم برای پاسخ به تغییرات اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی را داشته باشند. این ویژگی ها از اصول دیدگاه نوین مدیریت، یعنی مدیریت در محیط پویا  و بی ثبات است.
با توجه به اینکه اندیشه های نو در مدیریت دولتی به دنبال نظام اداری پويا و انعطاف پذیر می باشد. اگر قرار است کارایی و اثربخشی نظام اداری کشور پیشرفت کند، می بایست تغییر اساسی در فرهنگ اداره امور دولتی به وجود بیاید. برای ایجاد تغییر در فرهنگ و نظام اداری و از میان برداشتن بوروکراسی های غیر منعطف و ناکارآمد، ضروری می نماید مدیران و صاحب نظران نظام اداری آمادگی لازم برای طرح مباحث و اندیشه های نو در مدیریت دولتی و رسیدن به نظام اداری پویا و کارآمد را داشته باشند. 
با  توجه به تاکیدات ریاست محترم مرکز در خصوص طرح اندیشه های نوین مدیریت دولتی در نظام اداری کشور، فرصتی برای بهره برداری از نقطه نظرات فرهیختگان، اندیشمندان و مدیران با تجربه و خلاق در سراسر کشور فراهم شده است تا  گامی موثر در تحقق این مهم و نهادینه شدن تعامل اندیشه ها و تفکرات پویا و نوین در نظام اداری برداشته شود. 

منشور تالار گفتگو مرکز آموزش مدیریت دولتی منشور تالار گفتگو مرکز آموزش مدیریت دولتی

  1. هر یک از اعضاء مسئول نگهداری کد کاربری و رمز عبور خود هستند. بنابراین چنانچه کد کاربری و رمزعبور خود را به دیگران بسپارید، مسئولیت مطالب درج شده توسط آنها از عضو اصلی سلب نمی شود.
  2. هدف از ایجاد تالار، همفکری، تبادل نظر و تعاطی اندیشه ها در حوزه های مرتبط با نظام اداری و مدیریتی­ کشور است. لذا سپاسگزار خواهیم بود، چنانچه از درج مطالب غیر علمی و غیر مرتبط با موضوع تالار پرهیز شود.
  3. درج هر مطلبی در تالار، صرفا اعلام نظرات نو یسنده آن است و به معنای تایید یا رد  آن توسط  این مرکز   نمی باشد.
  1. مرکز الزامی به پاسخگویی به سؤالات احتمالی اعضا ندارد.
  2. اعضای تالار متعهد به حفظ احترام سایرین هستند. لذا برای نوشتن مطالب و نظرات، از ادبیات اداری، علمی و رسمی استفاده می کنند.

 

تالار گفتگو تالار گفتگو

شاخه
هیچ موضوع ای در این دسته بندی وجود ندارد.
موضوع برچسب‌ها شروع توسط ارسال مشاهده آخرین پست
هیچ موضوع ای در این دسته بندی وجود ندارد.
there-are-no-threads-in-this-category